W wirtualnej „Galerii 21 wieku” wystawa Marka i Jadwigi Czarneckich „Ludzie i ich pasje”.

Wirtualny wernisaż 24 marca 2023 roku (piątek)
o godz. 19:00
Link do wernisażu i wystawy:
http://virtualgallery.forphotography.eu

Wystawa „Ludzie i ich pasje” to opowieść o ludziach Kujaw i Pomorza, dla których pasja stała się treścią i sensem życia. Portrety fotograficzne są od początku wyszukiwania fotografii. Możliwość optycznego odwzorowania postaci człowieka i zarejestrowana go na materiale światłoczułym, bez użycia farb czy kredek, oferowanie tego jedynego z dostępnych narzędzi poznawania świata oraz kreacji artystycznej. Pomysł wieloportretowania pojawia się na podstawie pojęcia na jeden sposób zapisu działania portretowanej osoby, w przestrzeniach jej pracy lub odpoczynku. Kolejne zdjęcia, osoby za pomoc w obrocie aparatem zarejestrowanym do tego celu głowicy, rejestrują osoby w różnych miejscach jej wnętrza, według wymyślonego scenariusza wcześniej. Efektem takiego fotografowania jest dziesiątki efektów, które następnie zostały włączone do tworzenia w ten sposób zapisu działania osoby portretowanej, konkretnej na końcowej panoramie od kilku do kilku. Taki obraz można wymyślić do napisania filmu, opowieści go opowieścią o człowieku, wykonaną z wykorzystaniem odpowiedniego ilości zasobów kadrów.

Dzięki tej formie fotografii panoramicznej autorzy w inny sposób przedstawiają opowieść o ludziach, dzięki czemu oglądają w podobny sposób, aby zobaczyć się z portretowanymi postaciami i przestrzeniami, których to dotyczy, oddają i oddają się swoim pasjom. Na wystawie prezentujemy trzydzieści sześć wieloportretów, z których każdy przedstawia inną postać. Autorzy postanowili również pomóc sobie w postaci podwójnego wieloportretu, który został wykonany przez nich w ich studium fotograficznym, w związku z czym służą i oddają się twojej pasji, fotografii. Fotografie z projektu „Ludzie i ich pasje” zdobyły kilkadziesiąt medali i wyróżnień na międzynarodowych konkursach fotograficznych, a towarzyszący projektowi album został w 2021 roku Finalistą konkursu Tokio International Foto Awards w Japonii. Wystawa będzie czynna 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Partnerem wystawy jest Samorząd Województwa Kujaw​sko-Pomorskiego.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Autorzy:

Marek Czarnecki – artysta fotografik, doktor sztuki filmowej w dziedzinie fotografii. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Należy do elitarnych międzynarodowych organizacji skupiających twórców z całego świata. Uhonorowany przez Prezydenta Miasta Torunia Medalem Thorunium za wybitne osiągnięcia Artysty w dziedzinie sztuki i kultury dla miasta Torunia oraz Statuetką Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za całokształt działań na polu kultury i sztuki. Na wniosek Prezydenta Miasta Torunia odznaczony Odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Fotografie z projektów artystycznych i komercyjnych zdobyły i ciągle zdobywają uznanie na międzynarodowych konkursach w Polsce, Europie, Australii i Stanach Zjednoczonych. Na swoim koncie ma ponad dwieście medali i nagród na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Jest ośmiokrotnym laureatem brytyjskiej statuetki Oskara. Znajduje się w czołówce 50 najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie. W 2022 roku Artysta zadebiutował literacko ze swoją pierwszą powieścią „Ostatnie wakacje„. Obecnie Artysta jest w trakcie realizacji kolejnych kilku dużych projektów artystycznych.

Jadwiga Czarnecka – artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Głównym obiektem zainteresowań artystki jest natura i zjawiska w niej zachodzące. Wiele uwagi poświęca również architekturze, szczególną uwagę zwracając na detal architektoniczny. Od lat zafascynowana fotografią czarno-białą. Prace artystki są wystawiane na indywidualnych i zbiorowych wystawach w Polsce i poza jej granicami. Wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Projektantka albumów, webmasterka. W ramach Fundacji „For Photography” prowadzi wraz z mężem „Galerię 21 Wieku“, której jest twórcą.

Fundacja „For Photography” stworzyła i prowadzi wirtualną galerię wystawową pod nazwą „Gallery of the 21st century” (Galeria 21 wieku).

Wirtualna galeria to zaaranżowane przez Fundację przestrzenie dla twórców obrazu (fotografików, grafików malarzy), którzy będą mogli wystawiać swoje dzieła, tworząc w ten sposób nowoczesną formę komunikowania się z odbiorcami sztuk wizualnych. Zaletą wirtualnej galerii jest nieograniczony dostęp do wystaw przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aby zwiedzić wystawę, nie musimy wychodzić z domu, a prezentowane na wystawie prace można obejrzeć, spacerując po salach wystawowych i powiększać prezentowane dzieła do rozmiarów monitora. Podczas wirtualnego wernisażu można zobaczyć wywiady z autorem wystawy w postaci nagrania video – dowiedzieć się skąd pomysł i jak powstawały zdjęcia do wystawy.